aiudinfo, stiri aiud, informatii aiud

Acasă » Societate » Învățământ-Cultură » 26 de elevi din Aiud, care au obținut locuri bune la fazele județene ale olimpiadelor, premiați în cadrul „Galei Performerilor”

26 de elevi din Aiud, care au obținut locuri bune la fazele județene ale olimpiadelor, premiați în cadrul „Galei Performerilor”

Publicat în 07.12.2018 la ora 12:52

Ieri, 6 decembrie 2018, în cadrul „Galei Performerilor”, au fost premiați cei 26 de elevi care au obținut locul I la faza județeană a Olimpiadelor Școlare și premii și mențiuni la faza națională a acestor competiții, precum și profesorii îndrumători ai acestora.

”Vă mulțumim și vă felicităm pentru efortul depus și pentru perseverența dovedită în competiția cu performerii altor comunități”, a scris Primăria mun. Aiud pe Facebook.

Vom enumera, mai jos, elevii și profesorii care au primit recunoașterea comunității aiudene:

• Colegiul Național „Bethlen Gabor” :

Molnar Julia Monika – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Maghiară, clasa a VIII-a; îndrumător: Fodor Brigitta
Bőjte Ádám – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Maghiară, clasa a IX-a; îndrumător: Fodor Katalin
Nyitrai Orsolya Eva – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Maghiară, clasa a X-a; îndrumător: Fodor Katalin
Csegezi Katalin – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Maghiară, clasa a XI-a; îndrumător: Fodor Brigitta
Kolumbán Pál – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Maghiară, clasa a XII-a; îndrumător: Fodor Brigitta
Basa Laura – Mențiune și premiu special la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Maghiară, clasa a XI-a; îndrumător: Fodor Brigitta
Balazs Joshua – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Religie, clasa a V-a; îndrumător: Lázár Emőke
Kürti Gergő – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Religie, clasa a VI-a; îndrumător: Lőrincz Ildikó
Oniga Kriszta – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Religie, clasa a IX-a; îndrumător: Lázár Emőke
Kónya Csenge – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Religie, clasa a XI-a; îndrumător: Lázár Emőke
Szakács Amalia – locul 1 atât la etapa județeană cât și la etapa națională a Olimpiadei de Religie, clasa a X-a; îndrumător: Lőrincz Ildikó
Szabo Andrea Krisztina – locul 3 la etapa naționala a Olimpiadei de Religie, clasa a VI-a; îndrumător: Lőrincz Ildikó
Dobai Gabriella – loc 1 la etapa județeana a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar – competiția tenis de masă, clasa a IX-a; îndrumător: Kerekes Ferenc

• Colegiul Național „Titu Maiorescu” :

Șuteu Luiza Maria Milagros – Locul 1 atât la etapa județeană cât și la etapa națională a Olimpiadei de Limba Spaniolă, clasa a VIII-a
Alba Alexia Andreea – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Limba Latină și mențiune la etapa națională, clasa a IX-a; îndrumător: Szilaghi Anemona Sînziana
Ispas Ioan Adrian – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Biologie, clasa a IX-a; îndrumător: Costan Zamfira
Sasu Augustin – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Istorie, clasa a XI-a; îndrumător: Szekely Elena
Munteanu Filip – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică, clasa a XI-a; îndrumător: Vântu Iulian
Maier Paula – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Psihologie, clasa a XII-a; îndrumător: Caizer Daniela
Moldovan Cătălin – Locul 1 la etapa județeană a Concursului Național de Chimie „Raluca Ripan” și locul 3 la etapa națională, clasa a VIII-a; îndrumător: Fulea Sorina Diana

• Liceul Tehnologic Aiud:

Suciu Vlad Alexandru – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică, clasa a IX-a; îndrumător: Suciu Gheorghe
Giurgiu Viorel Nicușor – Locul 1 la etapa județeană a Concursului la Discipline Tehnologice pentru Învățământ Profesional și mențiune la etapa națională, clasa a XI-a; îndrumător: Szabo Mihail Iosif

• Liceul Tehnologic Agricol „Alexandru Borza” Ciumbrud:

Goția Emanuel Ioan – Locul 1 la etapa județeană pe Discipline din aria curriculară Tehnologii – Domeniul Agricultură, clasa a XI-a; îndrumător: Vass Paraschiva

• Școala Gimnazială „Axente Sever”:

Budai Bianca Antonia – Locul 1 atât la etapa județeană cât și la etapa națională a Concursului de Biologie „George Emil Palade”, clasa a VI-a; îndrumător Pojar Lidia Corina
Bîrgoz Eduard Casian – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar – proba de cros, clasa VIII-a; îndrumător: Bozdog Ioana

Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea”:

Căpâlna Dorian – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadelor de Limba și Literatura Română precum și la Matematică, clasa a IV-a; îndrumător: Hrinean Claudia.

Facebook 

Acest articol a fost citit de 357 ori

Acordă o notă articolului

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.