aiudinfo, stiri aiud, informatii aiud

Acasă » Societate » Învățământ-Cultură » Elevii și profesorii cu rezultate deosebite din Municipiul Aiud premiați de autoritățile locale în cadrul evenimentului „Gala Performerilor”

Elevii și profesorii cu rezultate deosebite din Municipiul Aiud premiați de autoritățile locale în cadrul evenimentului „Gala Performerilor”

Publicat în 08.12.2017 la ora 11:34

Ieri, 7 decembrie 2017, începând cu ora 13:00, în sala Ion I.C. Brătianu, au fost premiați elevii care au obținut locul I la faza județeană a Olimpiadelor Școlare și premii și mențiuni la faza națională a acestor competiții.

În cadrul evenimentului ”Gala Performerilor”, elevii aiudeni și profesorii îndrumători ai acestora au fost recompensați cu premii și diplome de excelență, în semn de recunoaștere a meritelor și a efortului depus și pentru perseverența dovedită în competiția cu performerii altor comunități.

Vom enumera, mai jos, elevii și profesorii care au primit recunoașterea administrației aiudene:

1. Muntean Eden Natan, profesor îndrumător Groza Sorin Septimiu, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Informatică – medalie de bronz, Olimpiada Județeană de Informatică – premiul I;

2. Munteanu Filip, profesor îndrumător Vîntu Iulian, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Matematică – medalie de bronz, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I; ;

3. Bâlc Horea, profesor îndrumător Rusu Ionaș, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Fizică – premiul I;

4. Iura Lucia Maria, profesor îndrumător Gâlea Gabriela Anamaria, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Română – Lingvistică – premiul I;

5. Pavel Anca, profesor îndrumător Costan Zamfira, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Biologie – premiul I;

6. Morar Paul Mihai, profesor îndrumător Fulea Sorina Diana, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Chimie – mențiune specială, Olimpiada Județeană de Chimie – premiul I;

7. Bocăniciu Andreea Maria, profesor îndrumător Caizer Daniela, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Psihologie – premiul I;

8. Dancea Ioana Diana, Olar Cristina Gabriela, Moldovan Bianca Alexandra, profesor îndrumător Caizer Daniela, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Argumentare, Dezbatere și Gândire Critică ”Tinerii Dezbat” – premiul I;

9. Șuteu Luz Maria Milogros, pregătire independentă, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Limba Spaniolă – premiul II și Olimpiada Județeană de Limba Spaniolă – premiul I;

10. Csegezi Katalin, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada de Limba și Literatura Maghiară – premiul II;

11. Kolumban Pál, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I și Olimpiada Națională de Religie Reformată – premiu special, Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I, profesor îndrumător Lázár Emőke,

12. Leopold Beata, profesor îndrumător Fodor Katalin, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;

13. Molnar Julia Monika, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;

14. Konya Virág, profesor îndrumător Kovács Kinga, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;

15. Basa Laura, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară – premiu special;

16. Kürti Gergő, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Religie Reformată – premiul III și premiul special și Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I;

17. Kürti Márk, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Religie Reformată – premiul special și Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I;

18. Gudor Noémi, profesor Lőrincz Ildikó, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Religie Reformată – mențiune și Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I;

19. Kónya Csenge, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I;

20. Filimon Maria Adriana, profesori îndrumători Ienei Csilla și Pistol Nicolae, Colegiul Tehnic Aiud, Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Industrie textilă și pielărie – premiu de participare și Olimpiada Județeană Aria Curriculară ”Tehnologii” – Industrie textilă și pielărie – premiul I;

21. Oltean Alexandru, profesor îndrumător Filimon Ildiko, Școala Gimnazială ”Axente Sever” Aiud, Olimpiada Județeană de Fizică – premiul I;

22. Bota Paula, profesor îndrumător Ioan Casandra, Școala Gimnazială ”Axente Sever” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba Engleză – premiul I;

23. Ispas Bogdan, profesor îndrumător Păiuși Mădălina, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană Tehnologică – premiul I;

24. Macavei Sonia, profesor îndrumător Petruț Anișoara, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I;

25. Botezan Raul, profesor îndrumător Petruț Anișoara, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I;

26. Popa Rareș, profesor îndrumător Petruț Anișoara, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I.

Acest articol a fost citit de 249 ori

Elevii și profesorii cu rezultate deosebite din Municipiul Aiud premiați de autoritățile locale în cadrul evenimentului „Gala Performerilor”
4 (80%) 2 votes

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *